Skip to content

Widok z Puerto Rico – Hurricane Maria and Its Aftermath ad

2 lata ago

547 words

Kobiety pracujące nie mogą czekać na przywrócenie usług lub pojawienie się personelu, a my staramy się unikać dostaw do domu. Szpitale, które nie miały poważnych uszkodzeń strukturalnych, próbowały kontynuować pracę z zapasowymi generatorami prądu. Ale tylko trzy główne szpitale funkcjonowały 3 lub 4 dni po huraganie, a informacji brakowało, ponieważ większość systemów łączności została zakłócona. Ani szpitale, pacjenci, ani personel nie mieli środków, by się ze sobą łączyć. Ryc. 2. Ryc. 2. Namioty Dostarczone przez amerykański Departament Zdrowia i Usług dla Przelewu z Sali Pogotowia Centrum Medycznego Portoryko. Zdjęcie: Jorge Matta.
Szpital Uniwersytecki znajduje się w Centrum Medycznym Puerto Rico w San Juan i zapewnia opiekę każdemu pacjentowi z wyspy, który ma skomplikowany stan medyczny. Posiadamy większość programów rezydencyjnych Puerto Rico i programów szkoleniowych dla subspecjalistów. Wszystkie te programy ustanowiły harmonogramy w nagłych wypadkach z 24-godzinnymi zmianami. Wszystkie zabiegi planowe i kliniki zostały anulowane. Kontynuowaliśmy pracę przy pomocy generatora prądu, ale dostawa wody była ograniczona (patrz rysunek 2).
Na jednej z moich nocnych zmian podwoiliśmy maksymalne obłożenie w pokojach pracowniczych, a oddziały były pełne pacjentów, którzy zostali zwolnieni, ale nie mieli kontaktu z krewnymi, środkami transportu ani miejscem, do którego mogliby się udać. Do szóstego dnia nie mieliśmy czystych prześcieradeł, tylko słaby strumień wody z kranów i nie było możliwości autoklawowania naszych narzędzi chirurgicznych. Moi mieszkańcy byli przytłoczeni nie tylko fizycznym wyczerpaniem, ale także historiami naszych pacjentów i trudnymi decyzjami, które musieliśmy podjąć. Nie jesteśmy szkoleni w zakresie zarządzania katastrofami, więc musieliśmy wykorzystać nasze osobiste i emocjonalne mocne strony do radzenia sobie z sytuacją, mając na celu zapewnienie wysokiej jakości i skutecznej opieki przy jednoczesnym zachowaniu naszego profesjonalizmu, humanizmu i empatii. Byliśmy w pełni sprawni w dniu 8, kiedy to wielu pacjentów zostało przeniesionych do domów własnych lub krewnych. Do 9 dni po huraganie odnotowaliśmy wzrost o 33% we wrześniu 2017 r. W porównaniu z dostawami we wrześniu 2016 r.
Nasze obszary badań obejmują HIV, Zika, ciąże wysokiego ryzyka i badania profilaktyczne. Ale nasza farmacja i urządzenia laboratoryjne zostały dotknięte przez burzę. Przekazaliśmy leki do apteki szpitalnej 2 dni po huraganie. Nasi pracownicy naukowi i kliniki wrócili do pracy 5 dni po Marii, mimo że niektórzy z nich stracili domy lub mieli poważne trudności z dostępem do dróg i dostawą benzyny. Nasze kliniki otworzyły się 10 dni, a nasze laboratoria 14 dni po przejściu huraganu. Żadna z naszych przechowywanych próbek nie została utracona.
Wpływ tej katastrofy na zachorowalność, przeżycie, przestrzeganie zaleceń terapeutycznych i komplikacje medyczne nie został jeszcze udokumentowany. Potencjalny rozwój epidemii chorób zakaźnych i reaktywacja epidemii dengi, Zika i chikungunya jest jednym z głównych problemów. Według stanu na dzień 22 grudnia 2016 r. 2591 kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano Zika i 36 364 wszystkich przypadków Zika, zostało potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi.2 Z około 28 200 urodzeń żywych w 2016 r. Zika dotknęła co najmniej 9,2%. Do 15 września tego roku 1546 kobiet w ciąży potwierdziło przypadki Zika
[więcej w: dieta kopenhaska jadłospis pdf, labicid s4, puszyści kontra szczupli ]

0 thoughts on “Widok z Puerto Rico – Hurricane Maria and Its Aftermath ad”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: najlepsze odchudzanie[…]

Powiązane tematy z artykułem: dieta kopenhaska jadłospis pdf labicid s4 puszyści kontra szczupli