Skip to content

PEPFAR – 15 lat i liczenie ocalałych

2 lata ago

535 words

W długiej historii pomyślnych inicjatyw w zakresie zdrowia publicznego, takich jak te prowadzące do eliminacji ospy prawdziwej, eliminacji polio na całym świecie oraz znacznej redukcji globalnej w chorobach dziecięcych, którym można zapobiegać dzięki szczepionkom, niewiele programów dorównało wpływowi jednego z nich. który rozpoczął się w 2003 r., Plan awaryjny prezydenta na pomoc na wypadek choroby, lub PEPFAR. Ten innowacyjny program miał bezprecedensowy wpływ na pandemię HIV i AIDS. Głównym postępem naukowym i klinicznym, który umożliwił PEPFAR, było opracowanie i zatwierdzenie bardzo skutecznych kombinacji leków przeciwretrowirusowych, które hamowały replikację HIV. Leki te, podawane na ogół w kombinacjach trzech lub więcej, zmieniły życie osób żyjących z HIV / AIDS, dając im możliwość zbliżonej do normalnej długości życia i, w większości przypadków, zdolności do powrotu do codziennych czynności . Chociaż osoby zarażone wirusem HIV w krajach bogatych w surowce niemal natychmiast skorzystały z tych leków, kiedy otrzymały licencję w połowie lat 90., wkrótce pojawiła się dramatyczna rozbieżność w dostępie do tych leków. Ponad 90% wszystkich zakażeń wirusem HIV miało miejsce w krajach o ograniczonych zasobach, w szczególności w Afryce Subsaharyjskiej, gdzie pacjenci mieli niewielki lub żaden dostęp do leków przeciwretrowirusowych. Miliony ludzi, którzy mogli zostać uratowani, bezmyślnie umierają.
PEPFAR został stworzony przez prezydenta George a W. Busha, który uważał, że jako kraj zasobo-bogaty i uprzywilejowany, Stany Zjednoczone są moralnie zobowiązane do udzielenia pomocy ludziom w krajach o niskich dochodach, w których występują choroby, dla których nie było skutecznych interwencji, które były dla nich niedostępne . HIV / AIDS w świecie o ograniczonych zasobach, w szczególności w południowej i wschodniej Afryce, był ostrym przykładem takiej choroby. Na początku swojej administracji Bush wyraził przekonanie, że Stany Zjednoczone mogą i powinny zaprojektować i wdrożyć program transformacji i odpowiedzialności, aby zająć się pandemią HIV / AIDS w krajach o niskim dochodzie. W tym czasie około 30 milionów ludzi żyło z HIV / AIDS w Afryce, gdzie ponad jedna trzecia dorosłych w niektórych krajach była zarażona.
Po konsultacji z doradcami naukowymi, organizacjami wyznaniowymi i innymi osobami zarówno w administracji, jak i poza nią, Bush zlecił zaufanym urzędnikom, w tym jednemu z nas (ASF) i wewnętrznemu kręgowi pracowników Białego Domu, określeniu możliwości opracowania programu dla zapobieganie, leczenie i opieka nad osobami żyjącymi z HIV / AIDS lub zagrożonymi takimi chorobami w Afryce i innych regionach o niskim dochodzie. Proponowanym celem byłoby dostarczenie leków ratujących życie osobom zakażonym HIV i zapewnienie środków zapobiegających nowym infekcjom, takich jak dystrybucja prezerwatyw zagrożonym osobom.
W 2002 r. Bush wysłał członków swojej administracji i urzędników federalnych, w tym jednego z nas (ASF), na misję informacyjną do kilku najbardziej dotkniętych krajów afrykańskich, aby ustalić, czy taki program był wykonalny. W tych krajach organizacje filantropijne i inne skutecznie i skutecznie dostarczały leki przeciwretrowirusowe niewielkiej liczbie pacjentów i było jasne, że pacjenci zrozumieli i przyjęli krytyczną potrzebę leczenia i przestrzegania schematów leczenia.
[więcej w: bocznia piłkowana, a cerumen opinie, dexapico syrop ]

0 thoughts on “PEPFAR – 15 lat i liczenie ocalałych”

Powiązane tematy z artykułem: a cerumen opinie bocznia piłkowana dexapico syrop