Skip to content

Zrozumienie podziału na planowane rodzicielstwo – Albert Lasker and Womens Health

2 lata ago

541 words

Albert Lasker, uważany za ojca nowoczesnej reklamy , przekształcił marketing produktowy z wysiłku opartego na prostym przedstawieniu faktów na jedno precyzyjnie dostrojone do psychologii konsumenckiej, w szczególności w odniesieniu do kobiet. W czasie, gdy dyskusja na temat menstruacji była tabu, Lasker pomógł w uruchomieniu marki Kotex, przekonując popularne czasopisma, że kobiety chętnie otrzymują informacje o produktach menstruacyjnych. Następnie, rozpoznając zakłopotanie kobiet, widząc ich z podpaskami, Lasker przekonał Kotex, aby układali swoje produkty w punkcie sprzedaży detalicznej, aby kobiety nie musiały nosić ich w sklepie lub prosić o nie farmaceutę. Chociaż później Lasker skupił się na filantropii, jego instynkty marketingowe pozostały żywe, podobnie jak jego zainteresowanie zdrowiem kobiet. W 1942 r., Po otrzymaniu hojnej darowizny, dołączył do zarządu tak zwanej Amerykańskiej Ligi Kontroli Urodzenia i zasugerował, że organizacja zyskałaby szerszą akceptację społeczną, gdyby nazwała się Planowanym rodzicielstwem zamiast 1. Wydaje się stosowne, że około 75 lat później Fundacja Laskera, założona przez Alberta i jego żonę, aby wyróżnić wybitne osiągnięcia w dziedzinie zdrowia, przyznała Planned Parenthood nagrodę publiczną Lasker-Bloomberg za całoroczny niezbędny wkład w zdrowie kobiet (www.laskerfoundation .org / awards / show / essential-health-services-and-reproductive-care). Fundacja przyznająca jednocześnie prestiżową medyczną nagrodę dwóm naukowcom, którzy pomogli opracować szczepionkę przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, pierwotnej przyczyny raka szyjki macicy, nagrody zdają się być zwycięskim momentem w długiej walce o poprawę zdrowia kobiet.
Mimo że Lasker wyprzedzał swój czas, uznając głód kobiet na edukację i opiekę w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, jego wiedza była prawdopodobnie bardziej odpowiednia dla toczącej się walki o zapewnienie społecznie akceptowalnych swobód. Chociaż w wieku od założenia założycielki Planned Parenthood, Margaret Sanger, aresztowano za edukowanie kobiet o antykoncepcji, widzieliśmy nadejście pigułki antykoncepcyjnej, prawo do prywatności rozszerzone na stosowanie antykoncepcji zarówno dla żonatych, jak i niezamężnych, a legalizacja aborcji, próby podważenia dostępu do tych usług lub zawstydzenie kobiet, które z nich korzystają, są nieubłagane.
Prezydent Donald Trump, którego retoryka kampanii zawierała stwierdzenie, że kobiety poddawane aborcji powinny być karane, użył jednego z jego pierwszych zarządzeń wykonawczych do zablokowania Stanów Zjednoczonych od finansowania organizacji pozarządowych, które udzielają porad aborcyjnych. Ustawa Affordable Care Act, która umożliwiła prawie 9 milionom kobiet uzyskanie dostępu do opieki nad noworodkiem i matką, naraża się na ciągłe groźby jej uchylenia, a administracja Trump właśnie wycofała obowiązkowe ubezpieczenie antykoncepcyjne obowiązujące prawo, bez konieczności płacenia pacjentów. Państwa w całym kraju nadal przekraczają prawne przeszkody w aborcji, począwszy od limitów ciąży, obowiązkowych okresów oczekiwania i wymagań dotyczących ultradźwięków płodu po szereg ograniczeń ubezpieczeniowych. Oczywiście samo Planned Parenthood jest stałym celem; widmo federalnego odłogowania nieustannie krąży, grożąc ogromną stratą dla milionów kobiet o niskich dochodach, których dostęp do usług organizacji zależy od federalnych funduszy Medicaid.
Chociaż religijne i filozoficzne obiekcje aborcji najwyraźniej informują o trwałej animusi w kierunku Planned Parenthood, organizacja robi o wiele więcej, niż tylko zapewnia bezpieczne i przystępne aborcje
[patrz też: kardiotel sopot, inhalator diagnostic econstellation, kardiotel sopot na włosy ]

0 thoughts on “Zrozumienie podziału na planowane rodzicielstwo – Albert Lasker and Womens Health”

Powiązane tematy z artykułem: inhalator diagnostic econstellation kardiotel sopot mieszanina przypraw korzennych