Skip to content

Zrozumienie podziału na planowane rodzicielstwo – Albert Lasker and Womens Health cd

2 lata ago

553 words

W klimacie społeczno-politycznym, w którym odraza często zastępuje nieporozumienia, wiele osób uznaje bezcelowość wykorzystywania dowodów do ustalenia wspólnej płaszczyzny, ale niewielu wie, co z tym zrobić. W eseju z 1998 roku poświęconym wkładowi Margaret Sanger do swobód reprodukcyjnych kobiet, Gloria Steinem zauważyła, że Sanger nie był odporny na polityczną celowość5. Obalając twierdzenia, że Sanger był eugenikiem, Steinem zauważa, że ze względów taktycznych Sanger przyjął główny nurt języka eugenicznego dzień i używał miękkich zwrotów, takich jak planowanie rodziny , zamiast wyrażać przekonanie, że biedni zostali zmanipulowani do produkcji nieskończonej ilości taniej siły roboczej . Steinem zauważa: Jej błędne oceny powinny spowodować zastanowienie się, jakie równoległe błędy robimy teraz i kwestionujemy wszelkie taktyki, które nie zawierają ucieleśnionych celów, które mamy nadzieję osiągnąć.
Jeśli mamy nadzieję, że zapewnienie wszystkim pacjentkom bezpiecznych i przystępnych cenowo usług zdrowotnych, czy stosujemy właściwą taktykę. Zastanawiam się, w jaki sposób Albert Lasker mógł wykorzystać swoją moc perswazji, by dziś rozszerzyć społeczny urok Planned Parenthood. Czy powoływałby się na argument, że aborcja zmniejsza przestępczość i ubóstwo, czy też antykoncepcja sprzyja bardziej trwałym małżeństwom i lepszemu życiu rodzinnemu. Czy zaproponowałby zmianę strategicznej nazwy. Czy przejdzie do dowodów.
Być może jednak błędna ocena naszych czasów leży w impulsu do użycia perswazji. Wydaje się, że Lasker odniósł sukces w reklamie, ponieważ po raz pierwszy starał się zrozumieć przyczyny zachowań ludzi. Rozmawiał z ludźmi, słuchał ich, zwracał uwagę na to, co czuli i dlaczego. Możliwości takich interakcji są rzadkością w dzisiejszym społeczeństwie plemiennie rozdartym. Fundacja Lasker honoruje i wspiera wybitny wkład w ludzkie zdrowie, ale aby rozszerzyć korzyści tych postępów na jak największą liczbę ludzi, być może będziemy musieli podejść do konfliktu między nauką a wiarą z ciekawością, a nie z pogardą. Być może przyszłe nagrody Laskera zostaną przyznane tym, którzy uczą nas, jako społeczeństwo, wyjść poza poszukiwanie potwierdzenia tego, co już wierzymy, w kierunku lepszego zrozumienia tego, czego nie robimy.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany listopada 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Dr Rosenbaum jest krajowym korespondentem czasopisma.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Cruikshank JL, Schultz AW. Człowiek, który sprzedał Amerykę: niesamowita (ale prawdziwa!) Historia Alberta D. Laskera i stworzenie wieku reklamowego. Boston: Harvard Business Review Press, 2010.

2. Secura GM, Madden T, McNicholas C, i in. Zapewnienie bezpłatnej, długodziałającej antykoncepcji i ciąż u nastolatek. N Engl J Med 2014; 371: 1316-1323
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Stevenson AJ, Flores-Vazquez IM, Allgeyer RL, Schenkkan P, Potter JE. Skutki usunięcia planowanego rodzicielstwa z Programu Zdrowia Kobiet w Teksasie. N Engl J Med 2016; 374: 853-860
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
4 Lu Y, Slusky DJG. Wpływ zamknięć klinik zdrowia kobiet na profilaktykę. Am Econ J Appl Econ 2016; 8: 100-124
Crossref Web of Science
5. Steinem G. Margaret Sanger: jej krucjata, która zalegalizowała kontrolę urodzeń, pobudziła ruch na rzecz wyzwolenia kobiet. Czas. 13 kwietnia 1998 r.

Zamknij odniesienia
[przypisy: bocznia piłkowana, dieta kopenhaska jadłospis pdf, a cerumen opinie ]

0 thoughts on “Zrozumienie podziału na planowane rodzicielstwo – Albert Lasker and Womens Health cd”

Powiązane tematy z artykułem: a cerumen opinie bocznia piłkowana dieta kopenhaska jadłospis pdf