Skip to content

Zdrowie psychiczne Prezydenta Trumpa – czy jest to moralnie dopuszczalne dla psychiatrów do komentowania

2 lata ago

476 words

Ralph Northam, neurolog dziecięcy, który niedawno został wybrany gubernatorem Wirginii, wyróżnił się podczas rasy gubernatorskiej, nazywając prezydenta Donalda Trumpa narcystycznym maniakiem . Northam krytykował używanie terminologii medycznej do zdemaskowania postaci politycznej, choć bronił terminologii jako poprawny medycznie . Termin ten nie jest poprawny medycznie – maniak nie był terminem medycznym od ponad stu lat – ale użycie go przez Northam w kontekście medycznym lub politycznym nie byłoby uznane za nieetyczne przez jego profesjonalnych rówieśników . Dla psychiatrów sytuacja jest jednak inna, dlatego wielu psychiatrów i innych specjalistów od zdrowia psychicznego powstrzymało się od spekulacji na temat zdrowia psychicznego Trumpa. Jednak w październiku psychiatra Bandy Lee opublikował zbiór esejów napisanych głównie przez specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy wierzą, że ich trening i doświadczenie zmusza ich do ostrzegania społeczeństwa przed niebezpieczeństwami, które widzą w psychologii Trumpa. Niebezpieczny przypadek Donalda Trumpa: 27 psychiatrów i ekspertów ds. Zdrowia psychicznego Ocenić, że prezydent odrzuca stanowisko Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA), że psychiatrzy nigdy nie powinni oferować opinii diagnostycznych na temat osób, których osobiście nie zbadali. […] Pastor APA, Jeffrey Lieberman, napisał w Wiadomościach Psychiatrycznych, że książka nie jest poważną, naukową, obywatelską pracą, ale po prostu tandetną, pobłażliwą, głupią psychiatrią . Uważam, że nie powinno się tak szybko zwalniać.
Aby zrozumieć, dlaczego troskliwi, doświadczeni, dobrze znający się specjaliści w zakresie zdrowia psychicznego byliby potępieni przez ich przywództwo stowarzyszenia zawodowego, trzeba zrozumieć historię zasady Goldwatera. Amerykańscy psychiatrzy stosują ten sam kodeks etyki, co inni lekarze, Zasady etyki medycznej wyartykułowane przez American Medical Association (AMA). Sekcja 7 tego kodu brzmi: Lekarz uznaje odpowiedzialność za udział w działaniach przyczyniających się do poprawy społeczności i poprawy zdrowia publicznego. 3 Punktem sekcji 7 jest to, że wszyscy lekarze mają obowiązek promować zdrowie publiczne i bezpieczeństwo. Zasada AMA nie zobowiązuje lekarzy do informowania lub narzucania obowiązku ostrzegania , jaki mają Lee i jej współpracownicy, ale przypuszczalnie dotyczy to lekarza, który obawia się lokalnych zanieczyszczeń środowiska, bezpieczeństwa w szkołach, transmisja chorób zakaźnych lub inne publiczne niebezpieczeństwa związane z powiadamianiem innych o zagrożeniu. Ochrona zdrowia i bezpieczeństwa publicznego jest częścią etycznego zaangażowania, które podejmujemy jako lekarze.
W 1973 r. APA zwołała po raz pierwszy komisję etyczną i obciążyła ją adnotacją o kodeksie etyki AMA z rozważaniami wyjątkowo przydatnymi w praktyce psychiatrycznej. Częścią impetu dla tych adnotacji było zakłopotanie APA w 1964 r., Po tym, jak czasopismo Fact opublikowało nieformalne badanie opinii psychiatrów na temat stabilności psychicznej kandydata na prezydenta Barry ego Goldwatera, który między innymi wygłosił radykalne oświadczenia na temat wykorzystania energii jądrowej. Bronie. Reguła Goldwatera to sekcja 7.3 kodeksu etycznego APA, jedna adnotacja sekcji 7 kodu AMA
[patrz też: magda pegowska instagram, labicid s4, inhalator diagnostic econstellation ]

0 thoughts on “Zdrowie psychiczne Prezydenta Trumpa – czy jest to moralnie dopuszczalne dla psychiatrów do komentowania”

Powiązane tematy z artykułem: inhalator diagnostic econstellation labicid s4 magda pegowska instagram