Skip to content

Zdrowie psychiczne Prezydenta Trumpa – czy jest to moralnie dopuszczalne dla psychiatrów do komentowania cd

2 lata ago

479 words

W przeciwieństwie do APA, lekarz, który nie formalnie ocenia pacjenta, nie dokonuje diagnozy w sensie medycznym, ale raczej nieformalnie używa spekulacji diagnostycznych i terminologii, z korzyścią dla edukacji. Ta charakterystyka odnosi się do ortopedy lub specjalisty medycyny fizycznej spekulujących na kontuzję kolana zawodnika piłki nożnej utykającego na boisku, a dermatolog skrzywił się na czerniaka nieznajomego w linii spożywczej, a także psychiatrę interpretując publiczne oświadczenia Trumpa. Lekarze nie przestają wiedzieć, co wiemy, kiedy wychodzimy z kliniki. Terminologia psychiatryczna stała się częścią powszechnego języka, a autorzy w Dangerous Case opisują i definiują tę terminologię znacznie lepiej niż, powiedzmy, Ralph Northam. Pytanie brzmi, czy powinniśmy słuchać psychiatrów. Oczekuję, że APA potępi i odrzuci tę książkę i jej autorów, ale zachęcam innych, aby tego nie robili. Niebezpieczny przypadek jest bezpodstawnie prowokacyjny i polityczny, a autorzy wyraźnie uważają, że przyczynia się do poprawy społeczności i poprawy zdrowia publicznego, jak bezpośrednio kierują zasady etyki medycznej AMA (i APA). Dangerous Case będzie miał zwolenników i krytyków z ważnych powodów – niektórych politycznych, niektórych społecznych, niektórych psychiatrycznych – które mają dużo więcej wspólnego z poglądami na temat zdrowia psychicznego Trumpa niż z zasadą Goldwatera. Uważam, że APA, w interesie promowania zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, powinna raczej zachęcać niż tłumić debatę, którą generuje książka. Należy też zachować ostrożność, aby nie wymusić adnotacji, która podważa nadrzędne uprawnienia w zakresie zdrowia publicznego i bezpieczeństwa, które mają zastosowanie do wszystkich lekarzy. Standardy etyki zawodowej i profesjonalizmu zmieniają się wraz z upływem czasu i okoliczności, a reakcja psychiatry na jedną pomyłkę w 1964 roku nie powinna pociągać za sobą kolejnej w 2017 roku.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 27 grudnia 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Od Eudaimonia Associates, Filadelfia.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Nirappil F. Dlaczego ten demokratyczny kandydat, który ma lekarza, nazywa Trumpa narcystycznym maniakiem . Washington Post. 4 czerwca 2017 r. (Https://www.washingtonpost.com/local/virginia-politics/why-this-democratic-candidate-who-has-an-md-calls-trump-a-narcissistic-maniac/2017/06 /02/7182a6e8-4706-11e7-a196-a1bb629f64cb_story.html).

2. Lee BX, wyd. Niebezpieczny przypadek Donalda Trumpa: 27 lekarzy psychiatrów i ekspertów zdrowia psychicznego ocenia prezydenta. Nowy Jork: St. Martin s Press, 2017.

3. Rada do spraw etycznych i sądowych. Zasady etyki medycznej. W: Kodeks etyki lekarskiej – aktualne opinie z adnotacjami, 2000-2001. Chicago: American Medical Association, 2001 (https://www.ama-assn.org/delivering-care/ama-principles-medical-ethics).

4. Zasady etyki lekarskiej z adnotacjami szczególnie stosowanymi w psychiatrii. Arlington, VA: American Psychiatric Association, 2013.

5 Opinia komisji bioetycznej. Arlington, VA: American Psychiatric Association, 2017.

Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (93)
Uprawnienia
Ryciny / Media
Wywiad audio
Wywiad z dr Claire Pouncey na temat kontrowersji wokół komentarzy psychiatrów na temat zdrowia psychicznego prezydenta Trumpa. (14:49) Pobierz
[przypisy: włóczki warmii, bioelixire argan oil szampon, tussipect syrop ]

0 thoughts on “Zdrowie psychiczne Prezydenta Trumpa – czy jest to moralnie dopuszczalne dla psychiatrów do komentowania cd”

Powiązane tematy z artykułem: bioelixire argan oil szampon tussipect syrop włóczki warmii