Skip to content

Zdrowie psychiczne Prezydenta Trumpa – czy jest to moralnie dopuszczalne dla psychiatrów do komentowania ad

2 lata ago

501 words

Określa, że psychiatra może podzielić się ze społeczeństwem swoją wiedzą na temat zagadnień psychiatrycznych w ogóle. Jednakże nieetyczne jest, aby psychiatra przedstawiał profesjonalną opinię, chyba że przeprowadził egzamin i uzyskał odpowiednie upoważnienie do takiego oświadczenia. 4 Przez kilka dekad zasada Goldwatera nie otrzymywała prawie żadnej uwagi w literaturze fachowej. – Fakt, że adnotacja została opublikowana, sprawiła, że wstyd faktów minął już dawno, a zagrożenie wojną nuklearną zniknęło z publicznej świadomości. Psychiatrzy, którzy rozmawiali z prasą o strzelaninach masowych, niekonsekwentnych artystach i innych osobistościach, po prostu wydawali oświadczenia, takie jak Nie badałem tej osoby , a następnie przedstawili swoje uwagi. Znaczenie rządów Goldwatera wzrosło w ciągu ostatnich 2 lat w związku z kandydaturą Trumpa i obecnie prezydenturą. Istnieją uzasadnione powody, by uszanować zamiar sekcji 7.3. Większość psychiatrów chce uczyć społeczeństwo o niezliczonych prezentacjach chorób psychicznych i patologii charakteru, a nie upraszczać, piętnować, promować stereotypy lub dyskredytować osoby, których zdrowie psychiczne pracujemy nad poprawą. Wierzymy, że osoby cierpiące na choroby psychiczne mogą rozkwitać i wnosić wkład do naszych społeczności, a z drugiej strony nie zakładamy, że każdy, kto zachowuje się nieregularnie lub otrzymuje publiczne odrzucenie, jest chory psychicznie. Większość psychiatrów nie myśli, że mamy supermoce, które pozwalają nam poznać wewnętrzne myśli i psychologiczne działania obcych. Rozdział 7.3 przypomina nam, abyśmy pozostali pokorni wobec roszczeń, które możemy rozsądnie przedstawić i odpowiedzialnie przedstawiać się dla dobra naszych pacjentów i naszego zawodu.
Coraz częściej niektórzy psychiatrzy wyrażają jednak obawy dotyczące uwag i zachowań publicznych Trumpa oraz ich znaczenia dla bezpieczeństwa publicznego. Lee i jej współpracownicy wyraźnie starają się wypełniać moralne zobowiązanie sekcji 7, wykorzystując swoją specjalistyczną wiedzę jako specjalistów od zdrowia psychicznego.
Reguła Goldwatera, podobnie jak inne adnotacje APA, ma na celu wyjaśnienie zasady etyki medycznej, a nie jej zaprzeczanie. Jednak w marcu 2017 r., Krótko po inauguracji prezydenta Trumpa, APA rozszerzyła zasadę, aby stosować się do każdej opinii dotyczącej afektu, zachowania, mowy lub innej prezentacji osoby, która korzysta z umiejętności, szkoleń, wiedzy i / lub wiedzy nieodłączna w praktyce psychiatrii 5 – ekspansja, która uciszyłaby psychiatrów, którzy chcą honorować moralne zobowiązania sekcji 7 poprzez edukowanie społeczeństwa o niebezpieczeństwach, które widzą w psychologii Trumpa. Problem polega na tym, że psychiatryczna terminologia diagnostyczna została zinterpretowana, więc opinia publiczna i prasa używają jej do opisania Trumpa, ale gdy robi to psychiatra, użycie tych samych słów jest uważane za formalną diagnozę (przynajmniej w oczach APA). W rezultacie psychiatrzy są jedynymi członkami społeczeństwa, którzy nie mogą wyrażać obaw o zdrowie psychiczne prezydenta za pomocą terminologii diagnostyki psychiatrycznej.
Niebezpieczna sprawa Donalda Trumpa kwestionuje stanowisko APA, że psychiatra nie może wiedzieć wystarczająco dużo o osobie, z którą nie przeprowadziła wywiadu, aby sformułować wrażenie diagnostyczne
[patrz też: bioelixire argan oil szampon, kardiotel sopot, aspicam cena ]

0 thoughts on “Zdrowie psychiczne Prezydenta Trumpa – czy jest to moralnie dopuszczalne dla psychiatrów do komentowania ad”

Powiązane tematy z artykułem: aspicam cena bioelixire argan oil szampon kardiotel sopot