Skip to content

Widok z Puerto Rico – Hurricane Maria and Its Aftermath cd

2 lata ago

370 words

Chociaż liczba ta zmniejsza się, nadal są zgłaszane przypadki. Ten huragan może znacznie zwiększyć populacje komarów, a ludzie mogą nie zwracać uwagi na komunikaty zapobiegawcze lub chcieć modyfikować zachowania, które wpływają na poszukiwanie żywności, wody i benzyny lub naprawę ich domów. Próbując uratować dzieci urodzone z wrodzoną wadą serca, pediatryczni chirurdzy, których szpital nie miał władzy, próbowali stworzyć salę operacyjną w przedszkolu. Zabiegów nie można było przeprowadzić, a dzieci musiały zostać przeniesione na stały ląd w Stanach Zjednoczonych przez zespoły ratownictwa medycznego, które powstały trzeciego dnia po huraganie. Dwie ciężarne, których płody miały wady serca, zostały również celowo przeniesione na stały ląd. Na szczęście w naszym centrum medycznym nadal wykonuje się ogólne operacje pediatryczne (z wyjątkiem kardiologicznych), ale niektóre kobiety w ciąży opuszczają wyspę, aby uniknąć dodatkowych kryzysów medycznych. Wielu lekarzy zgłosiło się na ochotnika do opieki nad osobami przebywającymi w schroniskach z inicjatywy kolegium lekarzy i chirurgów Puerto Rico. Lekarze, którzy chcą pomóc, mogą dołączyć do różnych organizacji krajowych, które reprezentują nasze specjalności.
W 16 dni po huraganie pracowało 25 szpitali, tylko 9,2% osób miało władzę, 54% miało wodę, 45% miało telefon komórkowy, a Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego rozprowadziła 433 000 opakowań żywności i 42 000 litrów wody. 3 Portoryko wyraźnie stoi przed długą drogą do odzyskania.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 11 października 2017 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Departamentu Położnictwa i Ginekologii oraz Centrum Studiów nad Niemowlątami i Niemowlątami, University of Puerto Rico School of Medicine, San Juan.

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
1. Departament Obrony. DoD przyspiesza likwidację huraganu: działania w zakresie reagowania w Puerto Rico (https://www.defense.gov/News/Article/Article/1330501/dod-accelerates-hurricane-relief-response-efforts-in-puerto-rico/).

2. Departament Zdrowia Puerto Rico. Statystyka Zika: informe semanal de enfermedades arbovirales (ArboV) (http://www.salud.gov.pr/Estadisticas-Registros-y-Publicaciones/Informes%20Arbovirales/Reporte%20ArboV%20semana%2035-2017.pdf).

3. El Nuevo Día (http://epaper.elnuevodia.com/el-nuevo-d%C3%ADa/).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (3)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: dexapico syrop, inhalator diagnostic econstellation, dolargan ulotka ]

0 thoughts on “Widok z Puerto Rico – Hurricane Maria and Its Aftermath cd”

Powiązane tematy z artykułem: dexapico syrop dolargan ulotka inhalator diagnostic econstellation