Skip to content

PEPFAR – 15 lat i liczenie ocalałych cd

2 lata ago

454 words

Ostatnie dane PEPFAR wskazują, że pięć krajów afrykańskich – Lesotho, Malawi, Suazi, Zambia i Zimbabwe – jest na dobrej drodze do osiągnięcia wspólnego Programu Narodów Zjednoczonych w sprawie HIV / AIDS (UNAIDS) do realizacji leczenia do 2020 roku. PEPFAR dostarczył także część krytycznej siły roboczej, organizacyjnej i fizycznej infrastruktury, aby zająć się innymi problemami – takimi jak malaria, gruźlica, zdrowie matki i dziecka, szczepienia i nieprzewidziane epidemie chorób zakaźnych – które mają wpływ na obszary geograficzne, w których pacjenci z HIV są leczeni . W szczególności program przyczynił się do budowy zrównoważonej zdolności systemu opieki zdrowotnej w krajach goszczących, inwestując w infrastrukturę krytyczną w laboratoriach i szkoleniach ponad 220 000 pracowników służby zdrowia. W odniesieniu do międzynarodowych public relations PEPFAR osiągnął co najmniej inny program służący poprawie wizerunku humanitarnego Stanów Zjednoczonych i stanowczo ustanowił go jako kluczowego gracza w odpowiedzi na historyczny światowy kryzys zdrowia publicznego.
W ciągu ostatnich 15 lat PEPFAR zademonstrował transformujące wyniki, które mogą zostać osiągnięte dzięki silnemu przywództwu rządu na globalnej arenie zdrowia. Całkiem możliwe jest zakończenie pandemii HIV / AIDS, a PEPFAR będzie bez wątpienia odgrywał istotną rolę w tym przedsięwzięciu. Ważne jest jednak, aby wsparcie dla tego programu transformacji było kontynuowane zarówno w celu sprostania natychmiastowemu wyzwaniu związanemu z HIV / AIDS, jak i jako model kontroli i eliminacji innych globalnie dewastujących chorób zakaźnych.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Z National Institute of Allergy and Infectious Diseases, National Institutes of Health, Bethesda, MD.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Biuro Sekretarza Prasowego. Arkusz informacyjny: Plan awaryjny prezydenta na pomoc związaną z AIDS. Washington, DC: White House, 2003 (https://georgewbush-whitehouse.archives.gov/news/releases/2003/01/20030129-1.html).

2. Goosby E, Dybul M, Fauci AS, i in. Plan awaryjny prezydenta Stanów Zjednoczonych na rzecz pomocy w AIDS: historia partnerstw i inteligentnych inwestycji, które mają odwrócić los globalnej pandemii AIDS. J Acquir Immune Defic Syndr 2012; 60: Suppl 3: S51-S56.
Crossref Web of Science Medline
3. Plan awaryjny prezydenta na pomoc związaną z AIDS. Nowe wyniki PEPFAR sięgają historycznych szczytów w zakresie profilaktyki i leczenia HIV. Listopad 2017 (https://www.pepfar.gov/press/releases/2017/276082.htm).

4. Plan awaryjny prezydenta na pomoc związaną z AIDS. Pięć krajów afrykańskich podchodzi do kontroli epidemii HIV, ponieważ rząd USA wprowadza odważną strategię, aby przyspieszyć postęp. Wrzesień 2017 r. (Https://www.pepfar.gov/press/releases/2017/274155.htm).

5. Biuro Amerykańskiego Globalnego Koordynatora ds. AIDS i Dyplomacja Zdrowia. PEPFAR: Raport roczny 2017 do Kongresu. 2017 (https://www.pepfar.gov/documents/organization/267809.pdf).

Zamknij odniesienia
[patrz też: efarm24, dieta kopenhaska jadłospis pdf, kardiotel sopot ]

0 thoughts on “PEPFAR – 15 lat i liczenie ocalałych cd”

Powiązane tematy z artykułem: dieta kopenhaska jadłospis pdf efarm24 kardiotel sopot